rings, clothing, shopping, bracelets


İ.B.B. Cem Karaca Kültür Merkezi Konser Salonu. Piyano Tuşlarından Farklı Ezgiler ve Yeni Bestelerim Müzik Konseri.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe ” NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN (Nokturn Piyano ve Keman) ÇokSesli Bestesini Solo Piyano Formu ile Kuyruklu Piyano ile Çaldı. Keman ve Ney ona eşlik etti.
En Güzel Klasik Türk Musikisi Enstrümantal Saz Eserleri.
Yer: İ.B.B. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Cem Karaca Salonu
KONSER REPERTUVARI: Klasik Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Türküleri, Yabancı ve Yeşilçam Türk Film Müzikleri, Klasik Türk Musikileri, Enstrümantal Şarkılar ve Yeni Besteler,
Piyano: Güneş Yakartepe
Keman: Özdemir Güz
Ney: Eyüp Açikpazu
Enstrümantal Çok Sesli Bestemi Piyano, Keman ve Ney Sesleri ile Dinlediniz mi?. Bestelerimi Senfonik Armoni Formu ile Acaba Sevecek misiniz?
Genç Bestekar Güneş Yakartepe, ” No: 3 – Kod Adı: NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN” Hediye Senfonik bestesinin Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Piyaniste Yaylı Enstrüman, Ney Eşlik etti.
Yeni Enstrümantal Bestelerim Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 2
PİYANO TUŞLARINDAN FARKLI EZGİLER ve YENİ BESTELERİM MÜZİK KONSERİ.
Yer: İ.B.B. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Cem Karaca Salonu
Genç Bestekar Sizlerden Destek ve Güzel Yorumlar Bekler. Yeni besteleri Piyano, Ney ve Keman ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
BESTE VE GUNES YAKARTEPE BESTEKAR HAKKINDA BİLGİLER.
Kod Adı: IŞIKLARIN GÖLGESİ 1 Numaralı Bestemi Canımdan Çok sevdiğim büyüğüm için besteledim. Ama kendisine ulaşamadım ve çalma onuruna erişemedim. İnşallah dinleyince beğenir.
Bestede Klasik Batı ve Türk Musikisi temalarını birlikte kulllandım. Senfonik eserde 19. yüzyıl Osmanlı saraylarından Müzik esintileri de ilave ettim.
Eser Notasını Pdf indirmek için tıklayınız: Işıkların Gölgesi Piyanolu Trio Çok Sesli Pdf Notaları Beste Güneş Yakartepe Web Sitesi http://gunesyakartepe.com/artists/nocturne-piyano-keman-icin
GENÇ BESTEKAR GÜNEŞ YAKARTEPE BİYOGRAFİ ve MÜZİK HAYATI;
1997 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini 8. sınıfa kadar İncirli Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda sürdürdü.
Müziğe 9 yaşında başladı. Hobi amaçlı çok sayıda enstrüman çaldı. Bunlarda ustalık hedeflemese de herbirinden çıkan sesleri ve nota sistemini tanımak kendisine avantaj sağladı. Kulaktan duyma ve notaya dökme kendiliğinden gelişti. Absolut kulağa sahip olduğunu gitar öğretmeni keşfetti. En iyi çaldığı enstrüman klarnetti, ancak daha sonra piyanoyla tanıştı ve en çok piyanoyu sevdi. Konservatuvara girmeye karar verdi.
11 yaşında akademik olarak piyano eğitimi almaya başladı. 8. sınıfta seviye sınavını başararak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı tam zamanlı piyano ve klarinet bölümlerini kazandı. Tercihini müzik eğitimine yönelmesine neden olan piyanodan yana kullandı.
Aynı konservatuvarda tam zamanlı piyano eğitimine devam ederken, yarı zamanlı olarak klarinet eğitimini de sürdürdü ve 2012 yılında klarinet eğitiminden mezun oldu.
2013 yılında solistlik sınavını birincilikle kazanarak MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezinde konser verdi.
2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazandı.
Liseyi klasik müzik piyano eğitiminde tamamladı. Bu arada farklı formlarda beste çalışmaları yaptı. Piyano ile Türk Müzik kültürünü birleştirme alanında uygulamalara ilgi duydu.
Lisans döneminde, Türk makamlarını öğrenerek Türk Müziğini piyanoya uyarlamak konusunda çalışmalar yapmak ve bestecilik alanında kendini geliştirmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü sınavına girdi ve bu bölümde okumaya hak kazandı.
MSGSÜ Oditoryumu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fulya Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Yeldeğirmeni ve çeşitli mekanlarda piyano konserleri gerçekleştirdi.
Komalı piyano ile Türk Müziğindeki konser performansları büyük ilgi ile karşılandı.
Halen İTÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü’nde Lisans öğrencisidir. Beste çalışmalarına ve Türk müziği yanında klasik müzikte piyano eğitimine de devam etmektedir.
İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda Asistan Öğrenci olarak çalışmakta ve İBB Kültür Etkinlikleri kapsamında konserleri gerçekleştirmektedir.
Geneş Yakartepe Web Sitesi www.gunesyakartepe.com
NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN (Noktürn Piyano ve Keman)

Watch the video

rings, clothing, shopping, bracelets